6cliyiz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

6CLiYiZ.YeTkiNFoRuM.CoM

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En iyi yollayıcılar
Yönetim
KIYAMET GUNU-HESAP ANI Vote_lcapKIYAMET GUNU-HESAP ANI Voting_barKIYAMET GUNU-HESAP ANI Vote_rcap 
melisfb
KIYAMET GUNU-HESAP ANI Vote_lcapKIYAMET GUNU-HESAP ANI Voting_barKIYAMET GUNU-HESAP ANI Vote_rcap 
simseksevval
OYUNLAR

REKLAM ALANI
SİNEMADA BU HAFTA

KIYAMET GUNU-HESAP ANI

YazarMesaj
Yönetim
Admin
Yönetim

KIYAMET GUNU-HESAP ANI Empty
MesajKonu: KIYAMET GUNU-HESAP ANI   KIYAMET GUNU-HESAP ANI EmptyC.tesi Mart 07, 2009 1:34 pm

Hesap Anı

Hesap anı, inanmayanların bütün ömürleri boyunca düşünmekten kaçındıkları, anlamaktan kaçtıkları, müminlerin ise hazırlanıp bekledikleri andır. Kuran da bildirildiği üzere, O gün herşey Yüce Allah'ın sonsuz gücüne ve yüksek şanına uygun olarak yaratılmıştır. Hesabın gerçekleştirilmesi için ruh ve melekler saflar halinde dizilirler. O hesap anında, insanlar arasında adaletle hükmedilecek ve konuşacak kişi sadece doğruyu söyleyebilecektir. Rabbimiz bu durumu Kuran'da şöyle haber vermiştir:

"Ruh ve meleklerin saflar halinde duracakları gün; Rahman'ın kendilerine izin verdikleri dışında olanlar konuşmazlar. (Konuşacak olan da,) Doğruyu söyleyecektir." (Nebe Suresi, 3

İnsanın dünya hayatı boyunca tanıyıp bildiği tüm insanlar orada olacaktır. Tanınmış, tanınmamış, zengin, fakir her kişi, kısaca kıyamet gününe kadar yaşayıp ölmüş olan tüm insanlar, aralarında hiçbir ayırım söz konusu olmadan Allah'ın huzurunda toplanırlar. Böyle bir günde, ne kazandıkları şandan ne de edindikleri itibardan eser vardır. Bu kişiler kendilerince bir devre imzasını atmış, dünya tarihinde adından çok söz edilmiş kimseler olsalar dahi, iman etmedikleri sürece, Allah'ın huzurunda pişmanlık ve azabın şiddeti ile korku içinde olacaklardır. Her kim olursa olsun iman etmemişse - aynı korkuyu yaşayacak, herhangi bir dünyevi üstünlük unsuru olmadan herkes aynı konumda olacaktır. Dünyada bir ayrıcalık olarak görülen para ve mevki, insanların biraraya toplandıkları bu günde hiçbir şey ifade etmeyecek, hayran olan da hayran olunan da aynı konumda olacaktır. Kuran'da insanların din günü Allah'ın huzurunda toplanacağını bildiren ayetlerden biri şu şekildedir:

"Yer, Rabbinin nuruyla parıldadı, (orta yere) kitap kondu; peygamberler ve şahidler getirildi ve aralarında hak ile hüküm verildi, onlar haksızlığa uğratılmazlar." (Zümer Suresi, 69)
http://6cliyiz.yetkinforum.com

KIYAMET GUNU-HESAP ANI
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» KIYAMET GUNU-HESAP GUNUNE ADIM ADIM YAKLAŞIYORUZ
» KIYAMET GUNU-O GÜN KIMSE HAKSIZLIGA UGRATILMAYACAKTIR
» KIYAMET GUNU-AMEL DEFTERIN VERILMESI
» KIYAMET GUNU-GORME DUYULARI VE DERILERIDE SAHITLIK EDER