6cliyiz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

6CLiYiZ.YeTkiNFoRuM.CoM

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En iyi yollayıcılar
Yönetim
KIYAMET GUNU-O GÜN KIMSE HAKSIZLIGA UGRATILMAYACAKTIR Vote_lcapKIYAMET GUNU-O GÜN KIMSE HAKSIZLIGA UGRATILMAYACAKTIR Voting_barKIYAMET GUNU-O GÜN KIMSE HAKSIZLIGA UGRATILMAYACAKTIR Vote_rcap 
melisfb
KIYAMET GUNU-O GÜN KIMSE HAKSIZLIGA UGRATILMAYACAKTIR Vote_lcapKIYAMET GUNU-O GÜN KIMSE HAKSIZLIGA UGRATILMAYACAKTIR Voting_barKIYAMET GUNU-O GÜN KIMSE HAKSIZLIGA UGRATILMAYACAKTIR Vote_rcap 
simseksevval
OYUNLAR

REKLAM ALANI
SİNEMADA BU HAFTA

KIYAMET GUNU-O GÜN KIMSE HAKSIZLIGA UGRATILMAYACAKTIR

YazarMesaj
Yönetim
Admin
Yönetim

KIYAMET GUNU-O GÜN KIMSE HAKSIZLIGA UGRATILMAYACAKTIR Empty
MesajKonu: KIYAMET GUNU-O GÜN KIMSE HAKSIZLIGA UGRATILMAYACAKTIR   KIYAMET GUNU-O GÜN KIMSE HAKSIZLIGA UGRATILMAYACAKTIR EmptyC.tesi Mart 07, 2009 1:34 pm

O Gün Kimse Haksızlığa Uğratılmayacaktır

İşlenen her amelin sorgulanacağı bu günün ihtişamı, Allah'ın büyüklüğüne, Adl (adil olan), Cebbar (dilediğini zorla da olsa gerçekleştiren), Kahhar (kahreden) ve Muntakim (intikam alan) sıfatlarına yakışır şekilde olacaktır. Amellerin sorgulanıp sonuçlandırılması Allah'ın adaleti ile eksiksiz olarak görülecektir. O gün kurulacak olan "duyarlı teraziler" ile herkes hak ettiği karşılığı bulacaktır. Kuran'da din gününde kurulacak olan hassas teraziler hakkında şu şekilde bildirilmektedir:

"Biz ise, kıyamet gününe ait duyarlı teraziler koyarız da artık, hiçbir nefis hiçbir şeyle haksızlığa uğramaz. Bir hardal tanesi bile olsa ona (teraziye) getiririz. Hesap görücüler olarak Biz yeteriz." (Enbiya Suresi, 47)

Dünya hayatı boyunca yapılan her amel, en küçük ayrıntılar bile eksik kalmaksızın bu tartılara konulur. Bu tartının ibresi, insanları sonsuz azaba veya sonsuz kurtuluş ve mutluluğa götürecek kararı belirler. Yaptıkları iyilikleri ağır gelen insanlar cennete gideceklerdir. Hafif kalanlar ise korkunç bir azapla azaplandırılacakları cehenneme atılacaklardır.

Hesap Yerine Herkes Bir Sürücü ve Bir Şahitle Gelir

Hesap günü sorgulanma sırasında tüm insanların yanında bulunacak olan iki meleğin bilgisi Kuran'da şu şekilde verilmektedir: "(Artık) her bir nefis, yanında bir sürücü ve bir şahit ile gelmiştir." (Kaf Suresi, 21)

Din günü her yer Allah'ın nuru ile aydınlanacak. Bu büyük hesap gününde tanıklık yapacak olan elçiler ve şahitler hazır bulundurulacaktır. Dünyada, Allah'a kulluk etmeleri gerektiğini insanlara hatırlatan ve öğütleyen peygamberler, elçiler ve diğer şahitler, hesap günü sorguya çekilecek insanların yanında olacaklardır. Ve Allah'ın huzurunda bulunan tüm şahitler sadece doğruyu söyleyeceklerdir. O gün hiç kimsenin, Allah'ın huzurunda yaptıklarını inkar etmeye fırsatı veya imkanı olmayacaktır. Herkesin işlediği bütün hayırlar ve şerler en küçük ayrıntısına kadar ortaya çıkarılacaktır ve kişi bunların hepsinden sorguya çekilecektir. Hz. Adem'den bu yana yaşamış tüm toplumların birarada olacağı bu ortamda, sorgulamadaki düzen ve hesaptaki titizlik, Allah'ın aklının büyüklüğünü ve sonsuz adaletini bize gösterir.

Kıyamet günü, dünya hayatının hatta tüm kainatın son günüdür, ama aynı zamanda da ahiretteki sonsuz yaşamın bir başlangıcıdır. O gün, insanların tümü yeni bir diriliş ile dirileceklerdir. O gün Yüce Allah'a iman edenler cennette ağırlanırken, iman etmeyenler cehenneme sevk edileceklerdir. Rabbimiz'in sonsuz adaletinin tecelli ettiği bu günde, tüm insanlık şahitlerin huzurunda sonsuz mekanına yerleşecektir.
http://6cliyiz.yetkinforum.com

KIYAMET GUNU-O GÜN KIMSE HAKSIZLIGA UGRATILMAYACAKTIR
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» KIYAMET GUNU-HESAP ANI
» KIYAMET GUNU-AMEL DEFTERIN VERILMESI
» KIYAMET GUNU-GORME DUYULARI VE DERILERIDE SAHITLIK EDER
» KIYAMET GUNU-HESAP GUNUNE ADIM ADIM YAKLAŞIYORUZ