6cliyiz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

6CLiYiZ.YeTkiNFoRuM.CoM

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En iyi yollayıcılar
Yönetim
KIYAMET GUNU-AMEL DEFTERIN VERILMESI Vote_lcapKIYAMET GUNU-AMEL DEFTERIN VERILMESI Voting_barKIYAMET GUNU-AMEL DEFTERIN VERILMESI Vote_rcap 
melisfb
KIYAMET GUNU-AMEL DEFTERIN VERILMESI Vote_lcapKIYAMET GUNU-AMEL DEFTERIN VERILMESI Voting_barKIYAMET GUNU-AMEL DEFTERIN VERILMESI Vote_rcap 
simseksevval
OYUNLAR

REKLAM ALANI
SİNEMADA BU HAFTA

KIYAMET GUNU-AMEL DEFTERIN VERILMESI

YazarMesaj
Yönetim
Admin
Yönetim

KIYAMET GUNU-AMEL DEFTERIN VERILMESI Empty
MesajKonu: KIYAMET GUNU-AMEL DEFTERIN VERILMESI   KIYAMET GUNU-AMEL DEFTERIN VERILMESI EmptyC.tesi Mart 07, 2009 1:32 pm

Amel Defterinin Verilmesi

İnsanın dünya hayatı boyunca yaptığı her şey, sağ ve sol tarafında bulunan melekler tarafından kaydedilir. Hesap anı için hazırlanan defterler din gününde insanlara sunulur. Kişi yaptıklarının hiçbirini reddedemez, çünkü yaşadığı her an, amel defterine kaydedilmiştir. Herkes kendi defterinden, ahiret için neler hazırladığını öğrenir. Müminler sağ ellerine, kafirler ise sol ellerine defterlerini alırlar. Bu anda, müminlerle kafirlerin tavırları çok farklıdır. Müminler, büyük sevinç içinde defterlerini alıp, okumaları için yanında bulunanlara uzatırlar. Defterleri sol ellerine verilen iman etmeyen kişiler ise kahredici bir utanç ve korku içindedirler. Çünkü en küçüğünden en büyüğüne kadar hiçbir işin eksik bırakılmadan meleklerce yazılmış olduğu bu defter, Kuran ahlakına uygun olmayan işlerle doludur. Bu gerçek karşısında inkar edenlerin korku ve şaşkınlıkları ayette şöyle belirtilmiştir:

"(Önlerine) Kitap konulmuştur; artık suçlu-günahkarların, onda olanlardan dolayı dehşetle-korkuya kapıldıklarını görürsün. Derler ki: "Eyvahlar bize, bu kitaba ne oluyor ki, küçük büyük bırakmayıp her şeyi sayıp-döküyor?" Yapıp-ettiklerini (önlerinde) hazır bulmuşlardır. Rabbin hiç kimseye zulmetmez." (Kehf Suresi, 49)

Kıyamet saati ve sonrasındaki sonsuz yaşam, insanları bekleyen en önemli gerçeklerdir. Bu nedenle uğrunda yaşanması ve çaba harcanması gereken tek gerçek, "Allah rızasıdır". Allah, sonsuz hayatın başlangıcını son derece büyük ve ihtişamlı olaylarla gerçekleştirecektir. Bu günle karşılaşan herkes, dünya hayatının artık tamamen sona erdiğini anlayacak ve ahiretin varlığını kesin bir bilgiyle kavrayacaktır.
http://6cliyiz.yetkinforum.com

KIYAMET GUNU-AMEL DEFTERIN VERILMESI
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» KIYAMET GUNU-HESAP ANI
» KIYAMET GUNU-O GÜN KIMSE HAKSIZLIGA UGRATILMAYACAKTIR
» KIYAMET GUNU-GORME DUYULARI VE DERILERIDE SAHITLIK EDER
» KIYAMET GUNU-HESAP GUNUNE ADIM ADIM YAKLAŞIYORUZ