6cliyiz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

6CLiYiZ.YeTkiNFoRuM.CoM

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
En iyi yollayıcılar
Yönetim
KIYAMET GUNU-GORME DUYULARI VE DERILERIDE SAHITLIK EDER Vote_lcapKIYAMET GUNU-GORME DUYULARI VE DERILERIDE SAHITLIK EDER Voting_barKIYAMET GUNU-GORME DUYULARI VE DERILERIDE SAHITLIK EDER Vote_rcap 
melisfb
KIYAMET GUNU-GORME DUYULARI VE DERILERIDE SAHITLIK EDER Vote_lcapKIYAMET GUNU-GORME DUYULARI VE DERILERIDE SAHITLIK EDER Voting_barKIYAMET GUNU-GORME DUYULARI VE DERILERIDE SAHITLIK EDER Vote_rcap 
simseksevval
OYUNLAR

REKLAM ALANI
SİNEMADA BU HAFTA

KIYAMET GUNU-GORME DUYULARI VE DERILERIDE SAHITLIK EDER

YazarMesaj
Yönetim
Admin
Yönetim

KIYAMET GUNU-GORME DUYULARI VE DERILERIDE SAHITLIK EDER Empty
MesajKonu: KIYAMET GUNU-GORME DUYULARI VE DERILERIDE SAHITLIK EDER   KIYAMET GUNU-GORME DUYULARI VE DERILERIDE SAHITLIK EDER EmptyC.tesi Mart 07, 2009 1:33 pm

İnsanın İşitme, Görme Duyuları ve Derileri de Şahitlik Eder

O gün suçlu günahkarların işledikleri kötülüklere şahit olanlar da orada hazırdır. İman etmeyenlerin aleyhine tanıklık edenlerin arasında, onların hiç beklemedikleri şahitler de vardır. Bu, insanın kendisini yalnız sandığı anlarda dahi, Allah'ın kendisini çepeçevre kuşattığına dair en çarpıcı delildir. İnanmayanların aleyhinde şahitlik yapacak olanların arasında, kendi "işitme, görme duyuları ve derileri" de olacaktır. Her biri Allah'ın izniyle konuşacak ve eksiksiz olarak söylemeleri gerekenleri, şahit olduklarını anlatacaklardır. Bütün bir ömür boyunca kullandıkları, kendilerine ait sandıkları uzuvlarının bile insanın aleyhinde şahitlik etmesi o gün yaşanacak olan psikolojik yıkımı daha da artırır. Kuran'da bu konunun bildirildiği ayetler şu şekildedir:

"Allah'ın düşmanlarının biraraya getirilip-toplanacakları gün işte onlar, ateşe bölükler halinde dağıtılırlar. Sonunda oraya geldikleri zaman, işitme, görme (duyuları) ve derileri kendi aleyhlerine şahitlik edecektir. Kendi derilerine dediler ki: "Niye aleyhimizde şahitlik ettiniz?" Dediler ki: "Herşeye nutku verip-konuşturan Allah, bizi konuşturdu. Sizi ilk defa O yarattı ve O'na döndürülüyorsunuz. Siz, işitme, görme (duyularınız) ve derileriniz aleyhinize şahitlik eder diye sakınmıyordunuz. Aksine, yaptıklarınızın birçoğunu Allah'ın bilmeyeceğini sanıyordunuz. (Fussilet Suresi, 19-22)

Kişi o gün gururla ve kendince güvenle savunduğu açıklamaların geçersizliğini görecek, aleyhine şahitlik eden kendi uzuvları karşısında gizleyecek bir şeyi kalmadığını anlayacaktır. Kimsenin görmediğini zannettiği olaylar, gizli yapılan işler teker teker ortaya dökülecek, kendi bedeni bunları ikrar edecektir.

"De ki: "Allah sizi diriltiyor, sonra sizi öldürüyor, sonra kendisinde hiçbir kuşku olmayan kıyamet günü O sizi biraraya getirip- toplayacaktır. Ancak insanların çoğu bilmezler." (Casiye Suresi, 26)
http://6cliyiz.yetkinforum.com

KIYAMET GUNU-GORME DUYULARI VE DERILERIDE SAHITLIK EDER
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» KIYAMET GUNU-HESAP ANI
» KIYAMET GUNU-O GÜN KIMSE HAKSIZLIGA UGRATILMAYACAKTIR
» KIYAMET GUNU-AMEL DEFTERIN VERILMESI
» KIYAMET GUNU-HESAP GUNUNE ADIM ADIM YAKLAŞIYORUZ